Vinotéka na zámku

unikátní vinotéka přímo v hlavním zámeckém paláci, kde najdete skvělá vína k nákupu i degustaci a kde si můžete zpříjemnit návštěvu zámku, nebo třeba navázat na návštěvu Salonu vín ČR

Exkluzivní vinotéka vín certifikace VOC Valtice, s uceleným sortimentem všech členů tohoto sdružení. Nabízíme vína vinařství Jiřího Kopečka, Moravíno, Chateau Valtice, Vinařství Procházka a Vinařská škola Valtice. Kromě certifikovaných vín Ryzlink rýnský a Sylvánské zelené najdete ve vinotéce přehledný průřez nabídkou z valtických vinic. 

Jako jediní na jižní Moravě nabízíme vína liechtensteiského knížecího vinařství www.hofkellerei.li z rakouského Wilfersdorfu, kromě tradičního dolnorakouského veltlínského zeleného, najdete mnoho jiných zajímavých vín a třeba také Liesseco - LIEchtensteinské proSSECO, lehký osvěžující sekt.

Nabídku vín doplňuje vinařství VINSELEKT MICHLOVSKÝ, které se prezentuje nejen svým unikátním nealkoholickým vínem, vinnými mošty, bio víny a dalším výběrem vín a sektů. Společnost Vinselekt každoročně spolupořádá jedinečnou společenskou akcí Hudba a víno v jízdárně zámku Valtice, a nejen proto patří právem do zámecké vinotéky. 

Zámeckou vinotéku provozuje přímo Státní zámek Valtice, absolutní samozřejmostí je zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18-ti let.

Zámeckou vinotéku najdete v přízemí hlavní zámecké budovy, nad vstupem do Salonu vín.

Při nákupu vstupenky na Základní prohlídkový okruh zámku Valtice obdržíte poukaz na 20% slevu na nákup vína, nealko vín a moštů v zámecké vinotéce.

V červenci a srpnu jsou pořádány prohlídky zámku spojené s degustací vína, bližší informace zde.