Koncert dua Deliou v divadle zámku Valtice

Kulturní akce

  • Valtice ()
  • 23. 7. 2017
  • 17.00
  • 250 Kč na místě, 200 Kč v předprodeji

Duo Deliou (CZ/FR)

Jitka Malczyk - housle, hardangerské norské housle

Célestine Doedens - harfa

 

DELIOU (bretonsky Listí)

Rozbouřené moře, hluboká tůň i smaragdový les. Divoký i romantický tanec na křídlech větru do Bretaně, procházka Paříží, lichými rytmy přes Karpaty na Balkán a na létajícím koberci až pro kouzlo Orientu.

Houslistka Jitka Malczyk a harfenistka Celestine Doedens svůj nástroj vystudovaly a interpretační zkušenosti nabraly po celém světě.

V autorských skladbách čerpají ze svých cest a vlastních hudebních kořenů (Bretaň, Čechy, Maďarsko). V improvizacích vycházejí z tradičního folkloru Čech, Moravy, Bretaně, Balkánu a Skandinávie.

Hudba Deliou je emotivní, plná dynamiky i hraní s tichem, přímá i tajemná, něžná i lidově syrová, dovolí vám snít nebo vás strhne do divokého tance a zároveň vypráví příběh.

www.deliou.cz

 

Jitka Malczyk

Jitka Malczyk je houslistka a cestovatelka. Věnuje se převážně world folk music, vlastní autorské tvorbě, ale ani jiné žánry jí nejsou cizí. Housle studovala v České Republice, Anglii, Francii a v Irsku. Na svých četných cestách po celém světě hledá inspiraci a autenticitu interpretace.

Na norské Hardangerské housle, které má ve své sbírce hrála slavnou Rohanskou jízdu Howarda Shorea v SymfoniiPán Prstenů v rámci festivalu Pražské Jaro. V současné době působí v českých i mezinárodních projektech.

www.jitkamalczyk.com
www.houslistka.com

 

Célestine Doedens

Harfenistka Célestine Doedens vyrostla přímo u zdroje živoucí tradiční hudby a tance Bretaně. Studovala bretonštinu a hudbu v Rennes a v Praze a ladění klavírů v Le Mans ve Francii. Působí v různých hudebních projektech: duo s bretaňskou harfenistkou Maëlle Vallet a originální projekt s českou zpěvačkou Vendulou Guhovou (KišQuiche). Hraje také k tanci na tradičních bretaňských Fest Noz festivalech a ráda improvizuje k poezii nebo k němému filmu.

 

Koncert v zámeckém divadle se uskuteční v neděli 23. července v 17.00, vstupenky 250 Kč na místě, v předprodeji za 200 Kč k zakoupení zde.