Výstava Zapomínané klenoty

Volně přístupná výstava přináší ucelený přehled kachlových kamen na zámku Valtice a také zámku Lednice. Výstava je umístěna v prvním nadzemním patře hlavní zámecké budovy.

Zapomínané klenoty

Nová výstava Zapomínané klenoty – kachlová kamna na zámcích Lednice a Valtice byla na konci listopadu dokončena ve druhém nadzemním podlaží hlavní zámecké budovy Státního zámku Valtice. Přibližuje skvosty kamnářských mistrů v sálech přístupných veřejnosti, v zázemí i v depozitářích. Všude tam se nacházejí desítky kachlových kamen vysoké umělecko-řemeslné hodnoty z 18. až 20. století. Přestože tato zařízení tvořila zásadní funkční a estetické součástí zámeckých interiérů, bývala dosud přehlížena a nedoceňována.

Ve snaze představit návštěvníkům tyto mimořádně zajímavé artefakty z někdejších liechtensteinských sídel připravila společnost Pálava Point ve spolupráci se správou Státního zámku Valtice v jednom ze sálů druhého nadzemního podlaží expozici přibližující typologii, chronologii i technické a výtvarné zajímavosti kamnářských skvostů. Projekt Zapomínané klenoty – kachlová kamna na zámcích Lednice a Valtice byl realizoval s podporou Ministerstva kultury ČR, a to prostřednictvím programu Podpora pro památky UNESCO.

Po celou sezónu 2022 je výstava přístupná zdarma, vždy v návštěvní době Hlavního reprezentačního okruhu.

Základní informace

  • délka minut

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
2022
1. 1.–31. 5. uzavřen
1. 6.–30. 9. po–ne 10.00–17.00

Po celou sezónu 2022 je výstava přístupná zdarma, vždy v návštěvní době Hlavního reprezentačního okruhu.

Vstupné

Vstup volný

rezervace není nutná