Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

!! Prohlídky zámku denně !! Hlavní okruh, Knížecí byt, výstava Tajuplný svět !!

Zavřít

Výstava Zapomínané klenoty

Volně přístupná výstava přináší ucelený přehled kachlových kamen na zámku Valtice a také zámku Lednice. Výstava je umístěna v prvním nadzemním patře hlavní zámecké budovy.

Zapomínané klenoty

Nová výstava Zapomínané klenoty – kachlová kamna na zámcích Lednice a Valtice byla na konci listopadu dokončena ve druhém nadzemním podlaží hlavní zámecké budovy Státního zámku Valtice. Přibližuje skvosty kamnářských mistrů v sálech přístupných veřejnosti, v zázemí i v depozitářích. Všude tam se nacházejí desítky kachlových kamen vysoké umělecko-řemeslné hodnoty z 18. až 20. století. Přestože tato zařízení tvořila zásadní funkční a estetické součástí zámeckých interiérů, bývala dosud přehlížena a nedoceňována.

Ve snaze představit návštěvníkům tyto mimořádně zajímavé artefakty z někdejších liechtensteinských sídel připravila společnost Pálava Point ve spolupráci se správou Státního zámku Valtice v jednom ze sálů druhého nadzemního podlaží expozici přibližující typologii, chronologii i technické a výtvarné zajímavosti kamnářských skvostů. Projekt Zapomínané klenoty – kachlová kamna na zámcích Lednice a Valtice byl realizoval s podporou Ministerstva kultury ČR, a to prostřednictvím programu Podpora pro památky UNESCO.

Po celou sezónu 2021 je výstava přístupná zdarma, vždy v návštěvní době Hlavního reprezentačního okruhu.

Základní informace

  • délka minut

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
30. 11.–23. 5. uzavřen
24. 5.–30. 9. po–ne 10.00–17.00

Po celou sezónu 2021 je výstava přístupná zdarma, vždy v návštěvní době Hlavního reprezentačního okruhu.

Vstupné

Vstup volný

rezervace není nutná