Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Čokoládovna Chokolito

Voňavá čokoládovna na zámeckém nádvoří, kde nebudete vědět, co si vybrat. 

Otvírací doba: každý den od 10:00 do 17:00

Čokoládovna Chokolito

Eva Franc-Šimková

Tel. +420 605 286 816

cokovaltice@gmail.com

FB Chokolito

Moje maminka před lety onemocněla čokoládou... Netrvalo dlouho a kouzlu čokolády jsem propadla i já a maminčina sestra. A tak se stalo, že nás tři čokoláda nejen pracovně spojila, ale provází náš život už více než 20 let, kdy maminka a moje teta spolu začaly vyrábět čokoládu. V roce 1997 tedy vznikla společnost Carletti, která báječné pralinky a kouzelné figurky vyrábí pro naše čokoládovny a my všem dámám ve výrobě děkujeme za jejich zlaté ruce, trpělivost a lásku, kterou čokoládovým specialitám při jejich výrobě věnují.

První čokoládovou prodejnu jsme s mojí maminkou otevřeli už v roce 2006 a křivolakou cestičkou jsme došli až k počtu 6 prodejniček

  • 2005 - Zámecká čokoládovna Vizovice
  • 2006 - Lázeňská čokoládovna Luhačovice
  • 2009 - Zámecká čokoládovna Kroměříž
  • 2015 - Zámecká čokoládovna Buchlovice
  • 2016 -Čokoládovna ZOO Zlín – Lešná
  • A zatím jako poslední přibyla v roce 2018 čokoládovna ve Valticích.

Dnes v naši prodejnách můžete najít na 80 druhů dutých figurek a více než 70 druhů pralinek s originálními náplněmi – náplně firmy Carletti jsou inspirovány starými belgickými a francouzskými recepturami, ale konečný produkt je vlastní recepturou, kterou si Carletti pečlivě hlídá. Inspiraci nám ale přináší i kraj, kde žijeme a tak v nabídce můžete najít třeba pralinku s povidly – typickým produktem Valašska, další chutí neodmyslitelně spjatou s Valašskem je jistě hruška williamska, v naší pralince i s přídavkem hruškové pálenky. Báječné je ale beze sporu i spojení višně, slivovice, marcipánu a čokolády – to je pralinka s názvem Ubelský mls. A nápady a nové chutě si také přivážíme z našich cest po světě – spojili jsme třeba čokoládu s africkým likérem Amarula, kousek Francie a kraje Provence můžete najít v levandulové pralince, ale třeba i tequila s citronem a solí se ukázala jako báječná věc pro spojení s čokoládou… Zkrátka inspiraci sbíráme na každém kroku a tak se řada našich pralinek pěkně rozrůstá.

Čokoládovně Chokolito ve Valticích si můžete zakoupit celou řadu čokoládových figurek, vybrat si pralinky podle vlastních chutí, ale najdete u nás i dárkové balení našich pralinek. Vychutnat si u nás můžete ale i horkou čokoládu (kterou připravujeme stejně, jako se připravovala celá staletí), lahodnou kávu Vero, ke které si mimo čokoládových pralinek, můžete dát i dortík, nebo třeba zmrzlinový dezert…

Zkrátka – čokoláda je radost a my tuto radost chceme předávat dál a podělit se s vámi o kousek nádherného světa, kde voní kakao a čerstvá káva, kde mají děti pusy od čokolády a rozzářené oči a kde my dospělí chvíli zpomalíme své životní tempo, vypneme mobilní telefony a rádi si posedíme s našimi nejbližšími.

Zkuste k nám zavítat a přesvědčit se, že MY A ČOKOLÁDA JSME NAVŽDY SPOLU…

Eva Franc-Šimková a Vaše holky čokoládky