Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Vinotéka na zámku

Unikátní vinotéka přímo v hlavním zámeckém paláci, kde najdete skvělá vína k nákupu i degustaci a kde si můžete zpříjemnit návštěvu zámku, nebo třeba navázat na návštěvu Salonu vín ČR.

Exkluzivní vinotéka vín certifikace VOC Valtice, s uceleným sortimentem všech členů tohoto sdružení. Nabízíme vína z vinařství Jiřího Kopečka, Moravíno, Chateau Valtice, Vinařství ProcházkaVinařská škola Valtice a vinařství Dwořáček. Kromě certifikovaných vín Ryzlink rýnský a Sylvánské zelené najdete ve vinotéce přehledný průřez nabídkou z valtických vinic. 

Jako jediní na jižní Moravě nabízíme vína liechtensteiského knížecího vinařství www.hofkellerei.li z rakouského Wilfersdorfu, kromě tradičního dolnorakouského veltlínského zeleného, najdete mnoho jiných zajímavých vín a třeba také Liesseco - LIEchtensteinské proSSECO, lehký osvěžující sekt.

Nabídku vín doplňuje vinařství VINSELEKT MICHLOVSKÝ, které se prezentuje nejen svým unikátním nealkoholickým vínem, vinnými mošty, bio víny a dalším výběrem vín a sektů. Společnost Vinselekt každoročně spolupořádá jedinečnou společenskou akcí Hudba a víno v jízdárně zámku Valtice, a nejen proto patří právem do zámecké vinotéky. 

Otevírací doba:

  • Březen sobota – neděle 9:30 – 15:30

  • Duben, květen čtvrtek, pátek, sobota, neděle 10:00 – 17:00

  • Červen středa – neděle 10:00 – 18:00

  • Červenec, srpen denně 10:00 – 20:00

  • Září denně 10:00 – 18:00

  • Říjen, listopad pátek, sobota, neděle 9:30 – 16:00

  • Prosinec, leden, únor zavřeno

Zámeckou vinotéku najdete v přízemí hlavní zámecké budovy, nad vstupem do Salonu vín.

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18-ti let

V červenci a srpnu bývají pořádány prohlídky zámku spojené s degustací vína, bližší informace zde.