Belveder enomat

Jedinečná kolekce špičkových valtických vín v degustačním automatu

Jedna z místností v nově opraveném Belvederu patří enomatu, neboli degustačnímu automatu na víno. V enomatu je připraveno k degustaci 32 vín valtických vinařů sdružených ve VOC Valtice (VOC = Vína originální certifikace). Jedná se o unikátní kolekci vín od nejvýznamnějších valtických producentů. Vína jsou chlazena ve dvou teplotních sekcích, pro bílé a červené víno, a jsou chráněna dusíkem, který brání oxidaci a bezpečně uchovává jejich kvalitu.

Detailní instrukce k použití enomatu najdete přímo na místě, nejedná se však o složitý proces, naopak spíše o zábavnou ochutnávku toho nejlepšího z valtických vín. Obsluhovat enomat a konzumovat víno jsou oprávněny pouze osoby starší 18 let.

Degustace pro uzavřenou společnost

Belveder – degustace valtických vín

Špičková valtická vína jsou vás trvale připravena v kvalitním degustačním enomatu v ochranné dusíkové atmosféře, která chrání kvalitu vína a brání jeho nežádoucí oxidaci. V enomatu milovníci vína najdou unikátní kolekci vín z vinařství sdružených ve VOC Valtice (VOC = Vína originální certifikace). Tento výběr vín můžete ochutnat a srovnávat právě jen ve zdech Belvederu. Ve dvou sekcích enomatu se pro vás chladí 24 bílých a růžových a osm červených vín. Během hlavní sezony denně mezi 10-18 hodinou stačí zaplatit zálohu na skleničku, nabít si kartu a pohodlně ochutnat to nejlepší, co se urodilo na valtických vinicích a ve valtických sklepích. K dispozici v této době je i kavárna s výběrem kvalitních nealkoholických i alkoholických nápojů.

Chcete-li víno ochutnat v uzavřené společnosti mimo návštěvní hodiny pro veřejnost, je možné domluvit si individuální večerní termín. Obsluha s vámi ráda dohodne čas a podobu vaší soukromé degustace.

All you can drink: 120 minut neomezené degustace / 500 Kč

U dobrého vína oceníte i čarovnou atmosféru liechtensteinského zámečku Belveder, obklopeného desetihektarovým lesoparkem. Klasicistní zámeček byl postaven na přelomu vlády knížat Aloise I. a Jana I. z Liechtensteinu v letech 1804-1806 architektem Josefem Hardtmuthem. Po dvacet let s přestávkami trvající rekonstrukci byl otevřen v červnu 2021 vůbec poprvé veřejnosti.

Provozovatelem enomatu je: Hospitality Trade s.r.o, Elgartova 497/12, Husovice, 614 00 Brno