Nová expozice děl Sdružení břeclavských výtvarníků na zámku Valtice

Valtický zámek se může pochlubit novou výstavní síní – po celou hlavní sezónu zde prezentují své umění členové Sdružení břeclavských výtvarníků. K vidění je celkem 32 děl, které návštěvníci najdou v 1. patře zámku, hned na začátku výstavního okruhu.

Výstavní expozice dává nahlédnout do současné tvorby agilního břeclavského spolku. Najdeme zde olejomalby, koláže, kombinovanou techniku, fotografie, objekty, keramiku i litografie. Jimi se prezentují následovní umělci: Milan Bruchter, Eva Černohorská, Pavel Doležal, Jaroslava Garšicová, Ivan Hodonský, Oldřich Hutter, Pavla Chládková, Libor Juřena, Karel Křivánek, Miroslav M. Mráz, Lenka Neuhauserová, František Schulz, František Šulák a Božena Uhrová. Výstava je prodejní a doprovází ji katalog SBV, vydaný u příležitosti desetiletého trvání spolku.

Zámecká výstava se tak stává dalším z řady dlouhodobých uměleckých projektů, kterými břeclavští výtvarníci přispívají ke kulturnímu životu našeho regionu – vzpomeňme na úspěšné počiny jako Břeclavský umělecký salon, Umění na Limpíně, Artšrot či Cukrovar žije uměním. Nutno dodat, že Sdružení břeclavských výtvarníků je nejstarším uměleckým spolkem regionu a bylo založeno v roce 2003.

„Věřím, že výstava místních výtvarníků obohatí návštěvníkům pobyt u nás na zámku. Výtvarné umění nejvyšší kvality zdobilo sídlo vládnoucího knížete liechtensteinského rodu od nepaměti a tato malá výstava je vlastně jen přirozeným pokračováním dlouhé tradice prezentace umění ve zdech valtického šlechtického sídla a zcela jistě není poslední v řadě“, sdělil k výstavě kastelán Richard Svoboda.