Slavnostní zakončení kulturní sezóny 2017 na zámku Valtice

V neděli 12. listopadu bude v divadle zámku Valtice slavnostně zakončena kulturní sezóna 2017 uvedením barokní opery Das Orakel - Věštba.

Rok 2017 a jeho hlavní turistická sezóna v letních měsících se na valtickém zámku zasloužila o rekordní počet kulturních a společenských akcí a také o mnoho spokojených návštěvníků zámku,  hlavního prohlídkového okruhu a dalších nabízených okruhů a výstav. Toto je cenné tím spíš, že podařilo úspěšně navázat na rok 2016, kdy se zámek Valtice stal „skokanem roku“ mezi státem spravovanými památkami, a v roce letošním se podařilo počet návštěvníků zámku ještě zvýšit.

Nemalou měrou se o popularitu valtického zámku a jeho kulturního vyžití zapříčiňuje také nově zrekonstruovaná replika barokního divadla, jež je mimořádnou atrakcí nejen v rámci České republiky. Jako poděkování všem současným, bývalým i potenciálním spolupracovníkům a také jako ohlédnutí za pěknou letošní sezónou proběhne na valtickém zámku v neděli 12. listopadu slavnostní zakončení kulturního léta, které se odehraje právě v zámeckém divadle. Barokní operní představení, veselohru Das Orakel / Věštba z pera Antonína Laubeho, uvede Capella Regia Praha a srdečně zveme všechny příznivce valtického zámku i barokního divadla. Vstupenky jsou k zakoupení on-line zde nebo na pokladně zámku. Vzhledem k velkému zájmu doporučujeme včasný nákup.

Jedná se o slavnostní ukončení sezóny, i když ještě 25. listopadu bude zámecká kaple patřit varhannímu a sborovému koncertu a Zimní jízdárna bude hostit v neděli 3. prosince adventní koncert Lucie Bílé. Již tradičně odehrají na zámku své vánoční koncerty Valtický Modrásek, ZUŠ Mikulov a Borověnka.