Barokní slavnosti FESTE TEATRALE na zámku Valtice

Třetí ročník barokních slavností FESTE TEATRALE proběhne po celém areálu zámku v sobotu 2. a neděli 3. září 2017.

Sobotní program zaplní zámecký areál od 14:00 do 23:00 a nedělní znova od 10:00 do 16:00.

Návštěvníky čeká bohatý program se zpěvy, tanci, workshopy, hudebními vystoupeními na dobové nástroje po oba dny po celém zámeckém areálu a také slavnostní operní představení v zámeckém divadle.

 

Sobota 2. 9. 2017

Zámecké divadlo

14.00    Barytonista Roman Hoza – Divadelní svět Henryho Purcella

16.30    Alla Danza Baroque - Les ballet des eléments

18.00    Tři ženy - tři osudy - scénické kantáty G. F. Händela. Slavnostní premiéra pro zvané hosty.

 

Zámecká kaple

14.00     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Bach, Vivaldi, Clark)

14.30     Štěpán Filípek - J. S. Bach: Suity pro violoncello

15.00    Jana Havlíčková – varhany (Michna, Kuchař, Mozart, Händel)

15.30     Štěpán Filípek - J. S. Bach: Suity pro violoncello

16.00     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Schubert, Dvořák, Clark)

16.30     Štěpán Filípek - J. S. Bach: Suity pro violoncello

17.00     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Michna, Schubert, Bach, Kuchař)

17.30     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Schubert, Kuchař, Michna)

 

Čestné nádvoří

14.30     Jindřich Macek - loutna

15.00     Teatro Comico: Ondřej Holba - žonglování: Pierot a jeho vzdušné sny

15.30     Teatro Comico: Lukáš Šimon – chůdy

16.00     Teatro Comico: Ondřej Holba - žonglování: Pierot a jeho vzdušné sny

16.30    Jindřich Macek - loutna

17.00    Teatro Comico: Ondřej Holba - žonglování: Pierot a jeho vzdušné sny

17.30    Teatro Comico: Lukáš Šimon – chůdy

18.00     Jindřich Macek – loutna

18.30     I. Vítková a L. Lerlová - flétnové duo

 

Vnitřní nádvoří

14.00     Alla Danza Baroque - Le noble dance

14.30     Doubravka Čermáková – harfa, Žesťové kvinteto Musica animae

15.00     Markéta Böhmová (zpěv), Richard Závada (loutna)

15.30     Doubravka Čermáková - harfa

16.00     Richard Závada - theorba

16.30     Teatro Comico: Kašpar Klepal – žonglování, I. Vítková a L. Lerlová - flétnové duo

17.00     Doubravka Čermáková a Kateřina Štěpánková - harfa

17.30     Jakub Kydlíček - Flétnové duo (Telemann)

18.45     Alla Danza Baroque - workshop historických tanců

19.00     Šermířská skupina Asmodeus

19.15     Jan Adamec - kouzelník

21.00     Cimbálová muzika Cyril

 

Před zámkem

14.00     Šermířská skupina Asmodeus

14.30    Teatro Comico: Lukáš Šimon – herec na chůdách

15.00     Teatro Comico: Kašpar Klepal – žonglování

16.00     Šermířská skupina Asmodeus

16.30     Historické hry

17.00     Teatro Comico: Kašpar Klepal – žonglování

18.00     Šermířská skupina Asmodeus

 

Za zámkem

19.30     Teatro Comico - Legenda o Hořícím Peří (divadlo s maskami a ohněmi) 

21.00     Barokní ohňostroj Noční květy. Hudba: Georg Friedrich Händel - Feuerwerkmusik, Wassermusik.

  1. Obraz: Sen. Malebné siluety zámeckého parku se objevují v tajemných blikavých světlech. Snové fontány srší proudy jisker. Rozkvétají první květy.

  2. Obraz: Tančící hvězdičky. Ohňová kola se roztáčejí v ryt.mu hudby. Stříbrné kotouče tamní na temném plátně noci. Roje barevných hvězdiček malují fantazijní obrazy ohně. Mohutná kytice ohňových květů končí a uzavírá tento příběh.

     Hudba: Georg Friedrich Händel - Feuerwerkmusik, Wassermusik.

 

Altana, hlavní vchod, brána

14.00     Hlavní vchod - Žesťové kvinteto Musica animae

14.30     Brána – Zdeněk Bouchner, trubač

15.00     Hlavní vchod – Žesťové kvinteto Musica animae

15.30     Hlavní vchod – Zdeněk Bouchner, trubač

16.00     Hlavní vchod – Žesťové kvinteto Musica animae

16.30     Brána – Zdeněk Bouchner, trubač

17.00     Hlavní vchod – Žesťové kvinteto Musica animae

 

Balustráda

14 - 18.30           Kolotoč, střelnice

14.30     Ogaři – workshop pro děti

 

Bylinková zahrádka

14.00     Jan Adamec - kouzelník

14.30     I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo / Historické hry

15.00     Jan Adamec - kouzelník

15.30     I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo

16.00     Jan Adamec - kouzelník

16.30     Markéta Böhmová (zpěv), Richard Závada (loutna)

17.00     Jan Adamec - kouzelník

17.30     Historické hry

 

Zámecký sklep

14.00     Jakub Kydlíček – Telemann: Flétnové duo

15.00     I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo

16.00     Jindřich Macek – loutna

17.30     Markéta Böhmová (zpěv), Richard Závada (loutna)

 

Neděle 3. 9. 2017

Zámecké divadlo

11.00     Tři ženy - tři osudy – scénické kantáty G. F. Händela. Repríza.

12.30     Alla danza Baroque – Les ballet des eléments

14.00     Barytonista Roman Hoza – Divadelní svět Henryho Purcella

15.30     Alla Danza Baroque – Le noble dance

 

Zámecká kaple

10.00     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Bach, Vivaldi, Clark)

11.00     Jana Havlíčková – varhany (Michna, Kuchař, Mozart, Händel)

11.30     Jakub Kydlíček – Telemann: Flétnové duo

12.00     Komorní sbor Ensemble Versus – N. Zangia: Německá a latinská moteta

12.30     Štěpán Filípek – J. S. Bach Suity pro violoncello

13.00     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Schubert, Dvořák, Clark)

13.30     Richard Závada – theorba

14.00     Jana Havlíčková – varhany (Händel, Michna, Schubert, Bach, Kuchař)

14.30     Štěpán Filípek – J. S. Bach Suity pro violoncello

15.00     Komorní sbor Ensemble Versus – N. Zangia: Německá a latinská moteta

 

Balustráda

10.00 - 16.00     Kolotoč, střelnice

 

Vnitřní nádvoří

10.30     Teatro Comico: Ondřej Holba – žonglování

11.00     Kateřina Štěpánková – harfa

11.30     Ivana Pavlů (zpěv) a Richard Závada (loutna)

12.00     Teatro Comico: Lukáš Šimon – chůdy

12.30     Kateřina Štěpánková – harfa

13.00     Zdeněk Bouchner – trubač, I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo

13.30     Kateřina Štěpánková – harfa

14.00     Zdeněk Bouchner – trubač, Ivana Pavlů (zpěv) a Richard Závada (loutna)

14.30     Alla Danza Baroque – workshop historických tanců

15.00     Teatro Comico: Lukáš Šimon – herec na chůdách

15.30     Ivana Pavlů (zpěv) a Richard Závada (loutna)

Před zámkem

10.00     Historické hry

10:30     I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo

11.00     Šermířská skupina Asmodeus

12.00     Teatro Comico: Kašpar Klepal – žonglování

12.30     I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo

13.00     Šermířská skupina Asmodeus

13.30     Teatro Comico: Lukáš Šimon – herec na chůdách

14:00     Teatro Comico: Kašpar Klepal – žonglování

14.30     Historické hry

15.00     Šermířská skupina Asmodeus

15.30     I. Vítková a L. Lerlová – flétnové duo

 

 

Čestné nádvoří

10.00     Jindřich Macek – loutna

10.30     Teatro Comico: Kašpar Klepal – žonglování

11.30     Jindřich Macek – loutna

12.30     Teatro Comico: Ondřej Holba – žonglování: Pierot a jeho vzdušné sny

13.30     Jindřich Macek – loutna

14.30     Teatro Comico: Ondřej Holba – žonglování: Pierot a jeho vzdušné sny

 

Změny programu vyhrazeny.