Informace pro návštěvníky

Parkoviště

Placené parkování je možné přímo na náměstí Svobody ve Valticích, cca 150 metrů od zámku.

Další placené parkoviště, v ulici Sklepní, jen několik metrů od zámku, najdete nalevo od zámeckých schodů, vedle vstupu do Bylinkové zahrady.

Největší parkoviště s plochou také pro autobusy se nachází v ulici Pod zámkem, cca 3 minuty chůze od zámku. 

Své vozidlo můžete zaparkovat také v ulici Klášterní nebo v prostoru za Sporthalou.

Všechna uvedená parkoviště jsou vyznačená na mapce.

Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup je umožněn do prostorů v přízemí zámku, což jsou informační centrum a obchod, čestné i vnitřní nádvoří včetně kavárny, vinotéky, dětského centra, WC a Národního vinařského centra. Bezbariérově se lze dostat také do zámeckého divadla, Zimní jízdárny, Španělské konírny, na zámecké terasy na městem Valtice a do hotelu Hubertus.

Hlavní prohlídkový okruh je v 1. patře zámecké budovy, výstavy jsou situovány ve 2. patře a není možno zajistit bezbariérový přístup.

Mazlíčci

Pohyb v areálu zámku je možný pouze s domácími mazlíčky na vodítku.

Do prohlídkových okruhů, expozic a výstav není vstup se zvířaty možný.

Cyklisté

V celém areálu je zákaz jízdy na kole, segway, koloběžce apod.; vedení kola je povoleno v zámeckém parku a terasách (označeno dopravními značkami).

Do centrální části zámku je zákaz vstupu s jízdním kolem SZ Valtice. Opírání/odkládání kol o zeleň, fasády, balkony je pod pokutou 1 000 Kč.

Před zámkem je úschovna pro 100 ks kol, kde je možné kolo za poplatek odložit. Poplatek je 10 Kč, kdy účtenku je možné uplatnit jako slevu v zámeckém obchodě nebo ve stánku s občerstvením na zámeckém dvoře.

Zázemí pro děti

Přebalovací pult k dispozici v prostoru toalet u zámecké jízdárny.

Občerstvení

V areálu zámku je několik možností občerstvení. V levém křídle předzámčí najdete restauraci hotelu Hubertus, na vnitřním nádvoří kavárnu Liechtenstein a stánek s rychlým občerstvením v prostoru zámeckého dvora.