Hudba na kole v Lednicko-valtickém areálu

Společenské akce

V sobotu 16. června se uskuteční čtvrtý ročník projektu Hudba na kole, který nabídne několik hudebních zastávek v podání českých a rakouských hudebníků, a to v celém Lednicko-valtickém areálu i dolnorakouském Weinviertelu. 

Bližší informace najdete na webu organizátorů www.hudbanakole.cz, slavnostní zahájení bude v zámecké bráně na náměstí ve Valticích v 10.00 hodin.

Hudební zastávky a program:

Hudební produkce probíhají mezi 10–17 hod

VALTICE

1. NÁMĚSTÍ  

Oficiální zahájení akce: 10 hod

Koncerty:  10.15–17.00 hod

Ars  Brunensis – smíšený pěvecký sbor

Ars Brunensis je smíšený pěvecký sbor, který obohacuje kulturní život téměř čtyři desetiletí. Je ceněn pro svou vysokou uměleckou úroveň především na poli interpretace hudebních děl období baroka. Činnost Ars Brunensis však nepokrývá pouze oblast vážné hudby. Sbor se také podílí na realizacích projektů také jiných hudebních žánrů, mezi něž patří např. jazz, folklór, muzikál, alternativa apod. Ars Brunensis vystupuje pravidelně u nás i v cizině, je zván na hudební festivaly, spolupracuje s významnými soubory a umělci, divadly a kulturními institucemi doma i v zahraničí. V posledních letech účinkuje v operních či muzikálových představeních, podílel již na více než dvou desítkách CD nahrávek, řadu jeho vystoupení zaznamenal rozhlas nebo televize, nahrává scénickou hudbu pro přední divadelní scény a spolupracuje s řadou soudobých autorů, dlouhodobě především s Vladimírem Franzem. Prvním sbormistrem tělesa byl Jan Rozehnal, od roku 2000 je uměleckým vedoucím Dan Kalousek.

3. KOLONÁDA NA REISTNĚ

Klasika, crossover  

Koncerty:  10.00–17.00 hod

4. RENDEZ-VOUS / DIANIN CHRÁM (lovecký zámeček)   

Klasika

Koncerty:  10.00, 10.45, 11.30, 13.00, 13.45, 14.30, 15.15, 16.00, 16.45 hod

Za rohem

Hornový ansámbl Za Rohem byl založen před pěti lety na JAMU v Brně studenty z hornové třídy prof. J. Petráše. V současné době jsou členové z velké části již absolventi a aktivní hráči, kteří se několikrát za rok setkají a nazkouší zajímavý repertoár pro netradiční obsazení. Soubor je složen z šesti až osmi lesních rohů a výjimečně i jedné tuby. Repertoár je velmi specifický, jedná se většinou o aranže psané na míru pro toto obsazení. Za Rohem se specializuje na hudbu filmovou, ale i swingovou a  samozřejmě neopomíná zdůraznit historickou podstatu svých nástrojů a tradičně provádí Hubertskou mši a přibližuje posluchačům krásu lesního rohu.