Velikonoce na zámku Valtice

Společenské akce

Velikonoce na zámku 

Na velikonoční víkend opět připravujeme na valtickém zámku hned několik atrakcí. 

Ve čtvrtek 29. března se letos poprvé otevře Hlavní prohlídkový okruh a zámecká prodejna, prohlídky zámku budou od 9.00, pak každých 30 minut a poslední prohlídka vychází v 16.00. Hlavní prohlídkový okruh a kraslice z dílny žáků valtické základní školy budou každý den včetně pondělí. V pondělí je otevřen prohlídkový okruh zámku a zámecká prodejna. 

Prohlídky zámeckého divadla budou od pátku do neděle, v časech 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00.

V zámecké kapli bude v sobotu ve 13:30 a 15:30 koncert sboru Virtuosi di Mikulov. Vstupné na koncerty je dobrovolné.

O velikonočním víkendu budou před zámkem stánky s rukodělnými výrobky, na vnitřním nádvoří stánky s občerstvením a víny z nabídky Chateau Valtice a Vinselekt Michlovský, hudbu k poslechu či tanci obstará cimbálová muzika. V sobotu 31.3. zahraje v čase 11:00 - 14:00 CM Starobřeclavská a v čase 14:00 - 18:00 CM Musica Moravica, v neděli se představí od 11:00 do 14:00 cimbálová muzika Kapuráci a odpoledne od 14:00 do 18:00 opět CM Musica Moravica. Za zámkem bude v sobotu a v neděli stanoviště pro jízdy kočárem v parku, doprovodný program zajistí také setkání s canisterapeutickými psy.

Vstupenky na prohlídku zámku či divadla jsou za běžné ceny k zakoupení na pokladně zámku, jízdy kočárem se platí u kočího, koncerty v kapli mají vstupné dobrovolné, ostatní atrakce jsou zdarma.

Při nepříznivém počasí změny programu vyhrazeny.

V sobotu 31. března od 10:00 do 18:00 ve Valticích probíhá akce Otevřené sklepy.

 

Virtuosi di Mikulov    

Sbor Virtuosi di Mikulov se představí o Velikonocích při zahájení sezony na zámku ve Valticích, v Zámecké kapli, v sobotu 31.3. ve 13.30 a 15.30 v krátkých půlhodinových programech. Program bude přizpůsoben krásným barokním prostorám lichtenštejnské kaple z 18.století a velikonočnímu období. Koncert doplní také krátký výklad k historii kaple.

Vstupné je dobrovolné, určené na činnost sboru.

O sboru:

  • Smíšený pěvecký sbor Virtuosi di Mikulov vznikl v roce 1996 v blízkém Mikulově jako recesistická skupina, která se záhy přeměnila v komorní smíšený sbor. Pod vedením profesionálních dirigentů sdružuje přes dvacet amaterských zpěvaček a zpěváků ze širokého okolí.
  • Soubor je velmi aktivní, ročně se účastní několika koncertů a akcí doma i v zahraničí. V letošním roce vyjede například do Itálie na Mezinárodní festival pěveckých sborů ALTA PUSTERIA . V repertoáru má klasický sborový repertoár: úpravy lidových písní, spirituály, chrámový repertoár klasické hudby, židovské písně, ale i swingové písně a písně Beatles.
  • Soubor se také zúčastnil partnerských projektů s několika dalšími pěveckými sbory a orchestry při uvádění velkých hudebních skladeb, např. Antonín Dvořák – Svatební košile, Leoš Janáček- Glagolská mše, Giuseppe Verdi - Requiem, Carl Orff – Carmina Burana, Camile Saint-Saëns- Oratorio de Noël.
  • Vyvrcholením činnosti VdM je každoročně Mezinárodní festival pěveckých sborů Kampanila v Mikulově, který sbor pořádá a organizačně zabezpečuje. Letos to bude v září již 20. jubilejní ročník.
  • Současnou dirigentkou sboru je od ledna 2017 Tereza Toufarová, která absolvovala řízení sboru na JAMU v Brně, pod vedením prof. Lubomíra Mátla.