Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

!! Prohlídky zámku denně !! Hlavní okruh, Knížecí byt, výstava Tajuplný svět !!

Zavřít

Anna Slezáková: kytarový koncert v kapli zámku Valtice

Kulturní akce

  • Valtice ()
  • 27. 8. 2017
  • 17.30

  • 27. 8. 2017
  • 15.00
  • Vstupné dobrovolné.

Poslední srpnovou neděli vystoupí v zámecké kapli se svým kytarovým koncertem Anna Slezáková, a to ve dvou časech 15:00 a 17:30, vstupné dobrovolné.

 

Anna Slezáková

na kytaru začala hrát v deseti letech pod vedením Ludmily a Aloise Menšíkových na ZUŠ v Uherském Hradišti. Poté pokračovala na Konzervatoři v Brně v kytarové třídě prof. Vladislava Bláhy. V roce 2007 ukončila studia na Filosofické fakultě Masarykovy university v Brně, obor hudební věda. V roce 2011 vyhrála stipendium švýcarské Stiftung Dr. Robert und Lina Thyll-Dürr. V roce 2012 získala magisterský koncertní diplom pod vedením renomovaného kytaristy a profesora Alvara Pierriho na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni a druhý magisterský diplom pak v roce 2015 u vyhledávaného pedagoga Anderse Miolina na Zürcher Hochschule der Künste ve Švýcarsku.

Mezi lety 2003 a 2013 byla členkou kytarového tria „Trio Nété“ (www.trionete.com) a nyní je součástí Dua Papilio (www.duopapilio.com), kde účinkuje spolu se španělským barytonem Marcosem Zuñigou.

Ve spolupráci s činnoherci připravuje i hudebně dramaticé pořady a představení: Alenka v říši divů (Anna Slezáková-Miková a Trio Folarte), Die lasterhaften Balladen des François Villon (Hartmut Nolte, Clubtheater-Wien, Palais Liechtenstein), El Llanto de la Guitarra (Duo Papilio, Suzanne Romero, Christophe Balissat) a další. Jako sólistka i členka souborů vystupuje na mezinárodních koncertních pódiích (Francie, Itálie, Japonsko, Maďarso, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko ad.). 

Aktuálně se též věnuje pedagogické činnosti na hudební škole Konservatorium Bern ve Švýcarsku, kde také pořádá koncertní sezónu RencontresGuitares de Bulle (www.rencontresguitares.ch).

Od roku 2002, získala četná ocenění na národních i mezinárodních soutěžích, jako např.

2011 1. cena na Mezinárodní kytarové soutěži "Twents" v Holandsku

2011 cena za nejlepší interpretaci andaluzské hudby na mezinárodní soutěži "Comarca el condado" ve Španělsku

2009 1.cena na Mezinárodní kytarové soutěži "John Duarte" v rakouskem Rustu

2006 1. cena na Mezinárodní kytarové soutěži "Citta di Gorizia" v Itálii, jako členka Tria Nété

2004 1. cena na soutěži českých konzervatoří

2002 1. cena na národní soutěži hudebních škol v Opavě a další ceny na mezinárodních soutěžích jako "Ligita" v Lichtenštejnsku; "Mladí gitaristi" (Mezinárodní hudební festival "Ivana Ballu") v Dolném Kubíně na Slovensku; "Kutná Hora"; "Enrico Mercatali" v Itálii; "Comarca el condado" ve Španělsku.

 

Anna Slezáková: Alliance

Hudební program Alliance (spojenectví, sňatek) odráží spojení dvora Leopolda I. se dvorem španělským, potažmo snoubení  různých kultur, ale i návaznost novodobého na starobylé. Středobodem této pestré hudební procházky napříč Evropou a stoletími jsou dobové skladby z obou spřízněných dvorů.

 

Program

Luys Milán - Fantasia XI

Joan Ambrosio Dalza - Piva

Aureus Dix - Suite g-moll

Sylvius Leopold Weiss - Tombeau sur La Mort de M. Comte de Logy

Gaspar Sanz - Españoleta; Canarios

Francisco Tárrega - Capricho Arabe; Sueño

Federico Moreno Torroba - Nocturno

Antonio Ruiz Pipó - Canción y Danza