Geisslers Hofcomoedianten - V borůvčí - premiéra v divadle zámku Valtice

Divadlo

  • Valtice ()
  • 13. 8. 2017
  • 18.00

  • 13. 8. 2017
  • 15.00
  • 150,- / 100,- Kč

V borůvčí

Isabella Andreini / Geisslers Hofcomoedianten

 

Lesní erotická němohra: Láska hory přenáší, ale vášeň dělá z lidí... co? Kdo nechce vzplanout, nesmí do lesa!

Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede v zámeckém divadle ve Valticích za využití barokní techniky premiéru letní inscenace V borůvčí. Lechtivá komedie plná lesních plodů a roztoužených zvířátek. Podle hry slavné herečky a spisovatelky Isabelly Andreini La Mirtilla (1588), první dochované pastorály z pera ženské autorky.

Pražský soubor Geisslers Hofcomoedianten je známý pro svou úzce orientovanou dramaturgii. Předlohy ke svým inscenacím hledá výhradně v období trvání evropského baroka a barokního myšlení, zabývá se tak ponejvíce textovými předlohami 16. – 18. století. Každoročně vyjíždí na letní turné po celé České republice v rámci Festivalu zámeckých a klášterních divadel. Premiéra letošní letní inscenace souboru Geisslers Hofcomoedianten se uskuteční v barokním divadle ve Valticích.

 

Režie: Petr Hašek

Dramaturgie: Helena Kebrtová

Rešerše a dramaturgická spolupráce: Kateřina Bohadlová

Scénografie: Jitka Nejedlá

Hudba: David Hlaváč

Pohybová spolupráce a choreografie: Martin Talaga

Hrají: Eva Burešová, Claudia Eftimiadisová, Aleš Pospíšil, Bartoloměj Veselý, Petr Šmíd

 

Představení v divadle zámku Valtice proběhne v neděli 13. srpna v časech 15:00 a 18:00. Vstupenky v předprodeji na pokladně zámku Valtice nebo on-line zde či přímo na místě v divadle. Cena vstupného 150,- Kč, 100,- Kč snížené vstupné (děti, studenti, senioři).