Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Pálava

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Časová náročnost: do min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Pavlovské vrchy (hovorově Pálava) jsou vápencovým pohořím, které se táhne na samém jihu Moravy od ohbí Dyje na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem. Přestože nedosahují velké absolutní výšky (Děvín 549 m n. m.), vystupují monumentálně nad okolní nížinu a tvoří přírodní dominantu jihu Moravy.

Pálava byla v roce 1976 vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí a o deset let později biosférickourezervací UNESCO. Krásná příroda, nevšední krajina s několika zajímavými turistickými cíli.

Spoustu zajímavých informací o tomto oblíbeném turistickém cíli můžete najít na stránkách http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Chranena-krajinna-oblast-Palava.aspx a nebo http://palava.ochranaprirody.cz/


Tipy na výlet

Malebné a historické město Mikulov se zámkem, Svatým kopečkem a dalšími zajímavostmi nemůžete na své cestě Jižní Moravou nechat bez povšimnutí.

Jeden ze saletů Lednicko-Valtického areálu, Nový dvůr, původně vystavěný jako statek pro chov krav bernského plemene, poté vzácných merinových ovcí.

Stále více oblíbený cíl turistů nejen z celé České republiky, zámek Lednice a přilehlý park, leží pouhých 8 kilometrů od Valtic.