Nový dvůr

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Jeden ze saletů Lednicko-Valtického areálu, Nový dvůr, původně vystavěný jako statek pro chov krav bernského plemene, poté vzácných merinových ovcí.

Nový dvůr se nachází mezi Valticemi, Lednicí a břeclavskou částí Charvátská Nová Ves, nedaleko Prostředního a Mlýnského rybníka s Apollónovým chrámem. Leží na červené turistické trase mezi Lednicí a Valticemi, jen 500 metrů od vlakové zastávky Lednické rybníky.

Empírová stavba z roku 1809 je rozlehlé hospodářské stavení, disponované do širokého dvora, které původně sloužilo pro chov krav a ovcí, později koní. Dnes je Nový dvůr v soukromém vlastnictví, znovu slouží chovu jezdeckých koní a je využíván také k rekreačním pobytům. Detailní a aktualizované informace o provozu Nového Dvora najdete přímo na webových stránkách.


Tipy na výlet

Malebné a historické město Mikulov se zámkem, Svatým kopečkem a dalšími zajímavostmi nemůžete na své cestě Jižní Moravou nechat bez povšimnutí.

Stále více oblíbený cíl turistů nejen z celé České republiky, zámek Lednice a přilehlý park, leží pouhých 8 kilometrů od Valtic.

Pavlovské vrchy (hovorově Pálava) jsou vápencovým pohořím, které se táhne na samém jihu Moravy od ohbí Dyje na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem....