Léto na zámku Valtice

Valtický zámek letos v letních měsících připravil pro své návštěvníky nemalé množství prohlídek i zajímavých výstav, které doplní nabídka kulturního programu, tak aby si vybral opravdu každý.

Zámecký prohlídkový okruh včetně prodejny suvenýrů je otevřen každý den včetně pondělí, všechny dny v týdnu je otevřena také výstava o Křižácích a Kult koně i prohlídky barokních divadla. Od úterý do neděle probíhají prohlídky zámecké kaple, ve vybraných dnech také s hudebním doprovodem na varhany či harfu. Speciální letní nabídkou je tzv. OKRUH PLUS, kdy při nákupu vstupenky do prohlídkového okruhu nebo na výstavu Křižáci je za pouhých 10,- Kč možnost přikoupit vstup na výstavu Kult koně, výstavu loutkových divadélek či do zámecké kaple. 

Zámek Valtice nabízí také širokou škálu kulturních akcí. Téměř každý den jsou ve středu v zámeckém divadle barokní představení Vivaldiho Čtvera ročních dob, a to vždy od 15:00 a 17:30, středeční podvečer pak rozehraje zámecký dvůr živá kytarová hudba. Čtvrtky patří rockovým koncertům na zámeckém dvoře, vždy od 19:00, a pátky příjemnému posezení cimbálu opět na zámeckém dvoře, vždy od 18:00. Soboty od 17:00 poskytnou letní chvíle oddechu a pohody v zámeckém divadle při projektu Plaisirs de Musique: Divadelní kratochvíle. Všechna tato pravidelná vystoupení doplní další program, který průběžně aktualizujeme na webových stránkách zámku www.zamek-valtice.cz, za povšimnutí stojí např. show Miroslava Donutila na zámeckém vnitřním nádvoří ve čtvrtek 17. srpna.

Pro cyklisty je před zámkem připravena úschovna kol denně od 9:00 do 18:00. Poplatek 10,- Kč za uložení kola je možno uplatnit jako kupon na slevu v zámecké prodejně suvenýrů.