Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

!! Letní pití vína a gastro festival Valtice po italsku - 4. a 5. července od 11:00 do 23:00 - vstup zdarma !!

Zavřít

Natáčení Marie Terezie II na zámku Valtice

Uplynuly dva roky a valtický zámek znova obsadil tentýž filmový štáb jako v roce 2017. Natáčí se zde pokračování koprodukčního filmu o panovnici Marii Terezii, který na Nový rok 2018 lámal divácké rekordy sledovanosti.

Od 23. května do 7. června bude hlavní zámecký okruh s výjimkou potvrzených objednaných hromadných návštěv z důvodu natáčení dalších dvou dílů úspěšné série Marie Terezie uzavřen. Pro veřejnost bude okruh po dobu filmování bez omezení otevřen pouze v neděli 26. května a v sobotu a v neděli 1. a 2. června. Všechny natáčecí dny je bez omezení přístupná prohlídka  zámeckého divadla a výstava Tajuplný svět v Žabím sklepě v zámeckém parku. Od 2. června bude přístupná rovněž výstava originálních grafik Gustava Kruma, známého ilustrátora dobrodružných knih, na nádvoří zámku. Přesné detailní informace naleznete na oficiálních stránkách zámku www.zamek-valtice.cz a na pokladně zámku. Samotný zámecký areál i zámecký park je veřejnosti otevřen, vyjma mimořádných operativních zásahů filmového štábu.

Všem návštěvníkům zámku v době natáčení děkujeme za schovívavost a trpělivost. Věříme, že hezký výpravný film s předními herci ze všech zúčastněných států bude všem krásnou a zaslouženou odměnou za toto omezení.