Advent na zámku Valtice

Valtický zámek zůstává otevřený i během prosince a návštěvníkům nabídne komorní adventní zážitky, a to nejen v podobě komentovaných prohlídek.

Každý den jsou do 17:00 hodin otevřeny provozy na vnitřním nádvoří - zámecká čokoládovna Chokolito s náloží Mikulášů a jiných vánočních figurek, v průchodu u kaple Obchůdek pod černou lucernou s bohatou nabídkou vánočních ozdob, betlémů a jiných dekorací a také zámecké knihkupectví Books & Coffee s naučnou, historickou i dětskou literaturou nejen pod stromeček.

Právě v zámeckém knihkupectví také koupíte vstupenky na prohlídky zámku. Od středy do neděle jsou organizovány komentované prohlídky vánočně vyzdobeným Knížecím bytem. Při krátké prohlídce nově opravených komnat v prvním poschodí můžete nasát sváteční zámeckou atmosféru a zkusit na chvíli zapomenout na shon i trable. Vánoční výzdobu můžete obdivovat až do 19. prosince.

Zahřát se můžete v hotelové restauraci Zlatá terasa u podzimního menu, anebo ještě využít poslední letošní otevřené dny v Salonu vín k degustaci či nákupu vín na sváteční stůl.

Všem příchozím i Vám, kterým povinnosti návštěvu nedovolí, přejeme poklidný předvánoční čas a mnoho zdraví.