Národní soutěž vín a degustační expozice – SALON VÍN České republiky

Každoročně obnovovaná expozice nejlepších sta vín z celé České republiky, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích je jediným zařízením svého rozsahu u nás.

Salon vín - národní soutěž vín ČR je finální soutěží systému Národní soutěže vín. V rámci soutěže je každý rok vybráno nejlepší víno s titulem "Šampion", dále "Vítězové kategorií" a "Nejlepší kolekce". Sto nejlepších vín soutěže je oceněno zlatou medailí Salonu vín ČR. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín - expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Po vybrání kolekce Salonu vín jsou tato vína nakoupena v množství uvedeném ve statutu a uložena ve sklepních prostorách Národního vinařského centra. Zde jsou k dispozici veřejnosti, která má možnost ochutnat kterékoliv ze zde uložených vín. Vína uložená v degustační Salonu vín jsou určena ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře našeho vinařství tím, že široká veřejnost, včetně zahraničních návštěvníků, má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v důstojných podmínkách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i vinařích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena.

Každé víno má svůj prezentační box, ve kterém jsou láhve uskladněny. Zároveň je na boxu kompletní popis vína, včetně analytických údajů, senzorické charakteristiky a také profilu mohutnosti a struktury vína a aromatického profilu.

Takto uložená vína je možno i zakoupit, ovšem pouze počet láhví je omezen a zejména ke konci sezony může být prodej některých vín omezen z důvodu zachování dostupnosti vína pro degustaci.

Součástí sklepních prostor Salonu vín je také naučná expozice o našem vinařství a vinařských oblastech, síň slávy vinařství ČR a také recepce s prodejnou dárkových obalů na láhve, vinařské literatury, degustačních skleniček, sommelierských potřeb, pochutin k vínu atd.

Degustační expozice je otevřena celoročně s výjimkou ledna, kdy probíhá příprava a naskladňování vín následujícího ročníku.

Salon vín České republiky nabízí několik návštěvních programů, bližší informace najdete přímo na stránkách Salonu http://www.vinarskecentrum.cz/salon-vin/salon-vin-ceske-republiky, pro rychlý kontakt můžete volat recepci degustační expozice Salonu vín: tel. 519 352 744, či psát na e-mail: salonvin@vinarskecentrum.cz.

 

Salon vín České republiky - návštěvní programy

A - Volná degustace - cena 599 Kč, trvání 120 minut

Unikátní možnost individuálně ochutnat kterékoliv z uskladněných vín (mimo speciálních výběrů). Od každého vína je otevřena jedna láhev. O každém z vín jsou k dispozici podrobné informace jak na prezentačním boxu každého vína, tak v katalogu. Během degustace je návštěvníkům k dispozici sommelier, který podává na požádání informace o víně a jednotlivých vinařstvích.

K programu A obdržíte zdarma katalog Salonu vín (1 katalog na návštěvníka, příp. na pár)

B - Degustace s "By The Glass" - kredit 100 kč

Možnost individuálně ochutnat vybranou kolekci až 16 vín s využitím moderního výdejníku vín značky "By The Glass". Počet degustovaných vín závisí na výši zakoupeného kreditu. Je možno zakoupit samozřejmě násobky kreditu (200 Kč, 300 Kč atd.).

Vratný depozit na degustační kartu: 100 Kč.

C - Řízené degustace

Programy degustace vybraných vzorků řízené sommelierem. Počet účastníků těchto programů je min. 8, max. cca 45 osob. Termín řízené degustace doporučujeme domluvit dopředu. Bez potvrzení rezervace termínu není možno provedení řízené degustace garantovat. Řízenou degustace lze po předchozí domluvě provést i v cizím jazyce (angličtina, němčina, francouzština, ruština) za příplatek 500 Kč / skupinu.

> Program C1 - cena 190,- Kč

Vybraná kolekce pěti vzorků vín dle výběru sommeliera (mimo vín šumivých a přírodně sladkých). Doba trvání programu je cca 20 – 30 minut.

> Program C2 - cena 350,- Kč

Vybraná kolekce deseti vzorků vín dle výběru sommeliera. Doba trvání programu je cca 40 - 50 minut.

Ceny uvedeny včetně DPH 21 %.

Možnost platby: hotově v CZK a EUR, platební karty VISA, EC/MC a AmericanExpress

Základní informace

  • délka minut
  • max. 50 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
2022
1. 1.–2. 2. uzavřen
3. 2.–31. 5. út–čt 9.30–17.00
3. 2.–31. 5. pá–so 10.30–18.00
1. 6.–2. 10. út–čt 9.30–17.00
1. 6.–2. 10. pá–so 10.30–18.00
1. 6.–2. 10. ne 10.30–17.00
3. 10.–18. 12. út–čt 9.30–17.00
3. 10.–18. 12. pá–so 10.30–18.00
19. 12.–31. 12. uzavřen

Vstupné

A Volná degustace

  • délka 120 minut 599 Kč

B Degustace s "By The Glass"

  • délka 15 - 20 min 100 Kč

C Řízené degustace, doporučená rezervace předem

  • C1 vybraná kolekce pěti vzorků vín 190 Kč
  • C2 vybraná kolekce deseti vzorků vín 350 Kč

rezervace není nutná