Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Kolonáda Na Rajstně

Monumentální památník se tyčí na vyvýšenině nedaleko Valtic a nabízí ze své terasy skvělou vyhlídku na celý Lednicko-valtický areál.

Valtickou dominantu, kolonádu vzniklou po napoleonských válkách v první čtvrtině 18. století, vystavěl na návrší Reisten podle projektu Josefa Hardmutha jeho nástupce v knížecích službách Kornhäusel. Kolonádu nechal vybudovat vládnoucí kníže Jan I. z Liechtensteina, polní maršál a velitel rakouské kavalérie v bitvě u Slavkova, na paměť zesnulých bratří Filipa a Ludvíka a zesnulého otce Františka Josefa I. Už v 19. století byla kolonáda cílem oblíbených turistických tras.

 

Návštěvníkům se z vyhlídkové terasy kolonády naskýtá výhled na území tří sousedících zemí. Z  moravských lokalit spatříte Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, Pálavské vrchy i minaret v zámeckém parku v Lednici, na Slovensku hřeben Malých Karpat a v Dolním Rakousku zříceninu hradu Falkenstein. Za komunistického režimu byla kolonáda součástí železné opony, sloužila pohraniční stráži a nebyla pro turisty přístupná. Byla poškozena a její obnova se uskutečnila až po roce 1989.


Adresa: Valtice, u hraničního přechodu s Rakouskem

Cena vstupného je 30 Kč, ale pro děti, studenty, důchodce a obyvatele Valtic snížena na 20 Kč.

http://www.vsvaltice.cz/Kolonada-Reistna/

Základní informace

  • délka 35 minut
  • max. 40 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
2021
1. 1.–7. 5. uzavřen
8. 5.–30. 6. pá–ne 10.00–17.00
1. 7.–31. 8. po–ne 10.00–18.00
1. 9.–30. 9. pá–ne 10.00–18.00

Vstupné

Bez průvodce

  • Dospělí 30 Kč
  • Děti, studenti, důchodci a obyvatelé Valtic 20 Kč
  • Snížené vstupné lze zakoupit pouze na místě, nikoli na pokladně zámku Valtice.

rezervace není nutná