TAJUPLNÝ SVĚT - Fascinující zábava pro celou rodinu

Arnošt Vašíček představuje velké záhady naší planety: Pod křídly draků – Nebezpeční kříženci – Mořští lidé - Na lovu příšer – Magický pravěk – Čas čarodějů – Zkázy a zázraky - Nezničitelné svátosti - Tajnosti templářů - Tajemný Egypt - Bytosti z hvězd… Výstava je každoročně rozšířena o nové exponáty.

Arnošt Vašíček představuje velké záhady naší planety v jubilejním 5. ročníku úspěšné výstavy!

Náš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků.

Po loňském rozšíření bude také letošní expozice obohacena o dalších více než dvacet nových exponátů. K tajemným archeologickým nálezům patří především sošky „mimozemšťanů“ ze Svatyně očí v Tell Brak, ptačí muž a vyobrazení bytosti s neobvyklým tvarem hlavy z nejstaršího chrámu na světě v Gebekli Tepe. Poprvé bude představena unikátní busta ženy, která je díky svému oděvu a podivné výstrojí považována za kněžku či dokonce královnu bájné Atlantidy.

Oblíbená sekce, věnována pátrání po neznámých zvířatech, monstrech a příšerách se mimo jiné rozroste o lebku tajemné šavlozubé šelmy, která údajně stále přežívá v jihoamerických pralesích.

Nově jsou zařazeny záhady dinosaurů. Vystaveny budou mimo jiné zkameněliny ptakoještěrů a obrazové rekonstrukce prvního české dinosaura a primitivního pelykosaura, který žil před 300 milióny roků na území Kounova.. Poprvé byl popsán v roce 2019 a nazván Bohemiclavulus mirabilis - podivný hřebíček z Čech. 

Rozšířena bude také část věnována záhadám z úspěšného dokumentárního cyklu České tajemno, který vysílala Česká televize. Mimo jiné uvidíme magické pomůcky alchymisty Johna Dee, tabulky s písmem andělů, vraždící masku aztéckého boha Texcatlipocy, repliku kotle hunského krále Attily i rekonstrukci tajemné hlavy Bafomet, kterou uctívali templáři.

ČESKÉ TAJEMNO

Dávné záhady, nová zjištění a nejmodernější vědecké metody na cestě za senzačními objevy. Arnošt Vašíček pátrá po šestici velkých historických tajemství: Největší tajemství templářů – Voynichův rukopis – Prokletá hrobka – Po stopách mágů – Utajené svatyně – Mysterium zlatodějů. Jednotlivé díly lze shlédnout na iVysílání České televize.

Na výstavě mimo jiné uvidíte:

Nestvůry a kříženci

Aligátoří muž - Kostra chupacabry - Ještěří humanoidé – Nepolapitelný Bigfoot – Mořští lidé – Ptačí monstra

Pod maskou bohů

Nebešťané ve skafandrech – Sošky dogu - Létající plavidla starověku

Strážci nebes

Křišťálové lebky - Sarkofág krále Pacala - Mimozemšťané z Paracasu  

Velké rébusy

Disk z Nebry - Bagdadské baterie – Mechanismus z Antikythery - Olmecké hlavy

Nerozluštěná písma:

Disk z Faistu –  Rongo rongo z Velikonočního ostrova – Pečetě z Harrapy  

Čas čarodějů:

Zmenšené hlavy tsantsa - Masky démonů – Magické amulety – Rekvizity voodoo

Zázračné relikvie

Kopí osudu -- Svatý grál – Turínské plátno – Obraz Panny Marie Guadeloupské

Přijďte a bavte se i se svými dětmi!! Arnošt Vašíček připravil výběr více než dvou stovek nejzajímavějších záhad z celého světa i od nás z Jižní Moravy. Originální exponáty z jeho expedic doplňují kvalitní muzejní repliky, působivé modely a na dvě stovky barevných fotografií. 

Povídání Arnošta Vašíčka můžete vidět třeba v Dobrém ránu České televize na odkazu zde.

Výstavu najdete v zámeckém parku, cca 300 metrů od hlavní zámecké budovy, v prostorách tzv. Žabího sklepa. Přístup je zelenou bránou mezi Bylinkovou zahradou a Zámeckým sklepem, kolem divadla dále dozadu do parku nebo přes hlavní zámeckou budovu a vnitřní nádvoří, dále do parku.

Reportáž o výstavě z pořadu Svet obrazoch můžete vidět na odkazu zde.

Spoustu dalších zajímavostí a barevné snímky nejtajemnějších exponátů přináší katalog Tajuplný svět, který je možno za 60 Kč zakoupit přímo na výstavě v Žabím sklepě nebo na hlavní pokladně zámku Valtice.

 

KINO ZÁHAD

Součástí výstavy je promítání nejzajímavějších dokumentů Arnošta Vašíčka.                                                 

MIMOZEMŠŤANÉ: BYLI A JSOU ZDE?

Pátrání po stopách mimozemských civilizací představuje překvapivé objevy z mexického Monte Albanu, unikátní ostatky humanoida z Německa, fotografie tajemné létající kovové bytosti z Čech, četné další obrazové důkazy o návštěvách z vesmíru i výpovědi našich současníků, kteří byli uneseni do UFO a mají v těle mimozemské implantáty.

PANOPTIKUM PODIVNOSTÍ

Záhadné archeologické nálezy, které se vymykají dosavadním poznatkům a naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější, než si vůbec dovedeme představit. Snímek poprvé odhaluje pouhých patnáct centimetrů vysoké humanoidní tvory z indonéské džungle, ostatky mimozemšťanů z Peru, rakve obrů z Mexika, hadí monstra, mumii vodného muže, kraba s lidskou tváří a další fascinující rarity.                   

                                

NA LOVU PŘÍŠER: Přežívají v odlehlých koutech světa dinosauři?

Arnošt Vašíček jako první na světě natočil stopy sachamamy, gigantického hadovitého tvora z amazonské džungle. Vzrušující pátrání po dalších neznámých obludných zvířatech přivádí diváky do neprostupných pralesů čtyř kontinentů. Řada překvapivých nálezů i očitých svědectví potvrzuje, že zde žijí tajemní živočichové, připomínající nestvůry z pravěku. Snímek pro celou rodinu, přináší kromě překvapujících důkazů i množství působivých záběrů z divoké přírody.

TAJEMSTVÍ VOYNICHOVA RUKOPISU

Voynichův rukopis je právem považován za nejtajemnější knihu světa. Toto unikátní středověké dílo je napsáno neznámým písmem, které se nepodařilo rozluštit ani nejúspěšnějším světovým kryptologům. Selhaly i pokusy s nasazením výkonného počítače. Záhadu umocňují stovky ilustrací neznámých rostlin, doposud neobjevených souhvězdí, podivných předmětů a zařízení. Není jasné, zda jde o dílo fantazie nebo zachycení nám neznámé reality

Arnošt Vašíček s pomoc expertů s různých vědních oborů přichází s originální hypotézou, která odhaluje nejen, kdo byl autorem této nejzáhadnější knihy světa, ale s pomoci výkladů fascinujících kreseb, kterými je doprovázena, se pokouší i o rozluštění jejího šokujícího obsahu. Ten, jak se ukazuje, skrývá pravděpodobně nejtajnější a nejpodivnější kapitolu naší historie.

 

Program Kina záhad:

 • 10.30 –  Na lovu příšer
 • 11.30 – Panoptikum podivností
 • 12.30 -  Mimozemšťané  
 • 13.30 – Tajemství Voynichova rukopisu
 • 14.30 -  Na lovu příšer
 • 15.30 – Panoptikum podivností
 • 16.30 – Mimozemšťané

Základní informace

 • délka 30 minut
 • max. 50 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
2022
1. 1.–30. 4. uzavřen
1. 5.–31. 5. so–ne 10.00–16.00
1. 6.–30. 6. pá–ne 10.00–16.00
1. 7.–31. 8. po–ne 10.00–17.00
1. 9.–31. 10. so–ne 10.00–16.00
28. 10. 10.00–16.00
1. 11.–31. 12. uzavřen

Vstupné

bez průvodce

 • Dospělí od 25 do 65 let 100 Kč
 • Senioři 65+ 80 Kč
 • Mládež od 18 do 25 let 80 Kč
 • Držitel průkazu ZTP a ZTP/P 80 Kč
 • Děti (6-17 let) 40 Kč
 • Děti do 6 let zdarma
 • Průvodci ZTP/P zdarma
 • Pedagogický dozor (pro školní skupiny 1 dospělá osoba na 15 dětí) zdarma
 • Průvodce cestovních kanceláří (1 osoba pro celou skupinu min. 15 osob) zdarma
 • Jednorázové vstupenky vydané NPÚ zdarma
 • Volné rodinné vstupenky vydané NPÚ zdarma
 • Držitel průkazu zaměstnance NPÚ (+ až 3 rodinní příslušníci) zdarma
 • Držitel průkazu „Náš člověk“* zdarma
 • Akreditovaný novinář při výkonu práce* zdarma
 • * Platí pouze pro držitele průkazu

rezervace není nutná