Valtice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

V souladu s usnesením vlády je objekt od pondělí 12. října uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

TAJUPLNÝ SVĚT - Fascinující zábava pro celou rodinu

Arnošt Vašíček představuje velké záhady naší planety: Pod křídly draků – Nebezpeční kříženci – Mořští lidé - Na lovu příšer – Magický pravěk – Čas čarodějů – Zkázy a zázraky - Nezničitelné svátosti - Tajnosti templářů - Tajemný Egypt - Bytosti z hvězd… Výstava je letos opět rozšířena o nové exponáty.

Arnošt Vašíček představuje velké záhady naší planety v již třetím ročníku úspěšné výstavy!

Náš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků.

Letošní expozice je obohacena o dalších více než dvacet nových zajímavých exponátů. Oblíbená sekce kryptozoologie se věnuje pátrání po neznámých tvorech severní a střední Ameriky (bigfoot, ďábel z New Jersey, monstrum z bažin, wendigo, mothman…) a přinese i další důkazy o existenci tajemné chupacabry. Podezření o prastarých kontaktech lidstva s mimozemšťany posílí sošky vysokolebých Anunnaků, důkazy o existenci šestiprstých bytostí, překvapivé nálezy z jižní Afriky a podivná vyobrazení civilizace Vinca.

Samostatná část bude věnována záhadám z úspěšného dokumentárního cyklu České tajemno, který letos na jaře vysílala Česká televize. Mimo jiné uvidíme magické pomůcky alchymisty Johna Dee, tabulky s písmem andělů, masku aztéckého boha Texcatlipocy a jeho čarovné „dýmající zrcadlo“ i repliku kotle hunského krále Attily.

ČESKÉ TAJEMNO

Dávné záhady, nová zjištění a nejmodernější vědecké metody na cestě za senzačními objevy. Arnošt Vašíček pátrá po šestici velkých historických tajemství: Největší tajemství templářů – Voynichův rukopis – Prokletá hrobka – Po stopách mágů – Utajené svatyně – Mysterium zlatodějů. Jednotlivé díly lze shlédnout na iVysílání České televize.

Mimo jiné uvidíte:

Nestvůry a kříženci

Aligátoří muž - Kostra chupacabry - Ještěří humanoidé – Nepolapitelný Bigfoot – Mořští lidé – Ptačí monstra

Pod maskou bohů

Nebešťané ve skafandrech – Sošky dogu - Létající plavidla starověku

Strážci nebes

Křišťálové lebky - Sarkofág krále Pacala - Mimozemšťané z Paracasu  

Velké rébusy

Disk z Nebry - Bagdadské baterie – Mechanismus z Antikythery - Olmecké hlavy

Nerozluštěná písma:

Disk z Faistu –  Rongo rongo z Velikonočního ostrova – Pečetě z Harrapy  

Čas čarodějů:

Zmenšené hlavy tsantsa - Masky démonů – Magické amulety – Rekvizity voodoo

Zázračné relikvie

Kopí osudu -- Svatý grál – Turínské plátno – Obraz Panny Marie Guadeloupské

Přijďte a bavte se i se svými dětmi!! Arnošt Vašíček připravil výběr více než dvou stovek nejzajímavějších záhad z celého světa i od nás z Jižní Moravy. Originální exponáty z jeho expedic doplňují kvalitní muzejní repliky, působivé modely a na dvě stovky barevných fotografií. 

Povídání Arnošta Vašíčka můžete vidět třeba v Dobrém ránu České televize na odkazu zde.

Výstavu najdete v zámeckém parku, cca 300 metrů od hlavní zámecké budovy, v prostorách tzv. Žabího sklepa. Přístup je zelenou bránou mezi Bylinkovou zahradou a Zámeckým sklepem, kolem divadla dále dozadu do parku nebo přes hlavní zámeckou budovu a vnitřní nádvoří, dále do parku.

Reportáž o výstavě z pořadu Svet obrazoch můžete vidět na odkazu zde.

 

KINO ZÁHAD

Součástí výstavy je promítání nejzajímavějších dokumentů Arnošta Vašíčka.                                                 

MIMOZEMŠŤANÉ: BYLI A JSOU ZDE?

Pátrání po stopách mimozemských civilizací představuje překvapivé objevy z mexického Monte Albanu, unikátní ostatky humanoida z Německa, fotografie tajemné létající kovové bytosti z Čech, četné další obrazové důkazy o návštěvách z vesmíru i výpovědi našich současníků, kteří byli uneseni do UFO a mají v těle mimozemské implantáty.

PANOPTIKUM PODIVNOSTÍ

Záhadné archeologické nálezy, které se vymykají dosavadním poznatkům a naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější, než si vůbec dovedeme představit. Snímek poprvé odhaluje pouhých patnáct centimetrů vysoké humanoidní tvory z indonéské džungle, ostatky mimozemšťanů z Peru, rakve obrů z Mexika, hadí monstra, mumii vodného muže, kraba s lidskou tváří a další fascinující rarity.                   

                                

NA LOVU PŘÍŠER: Přežívají v odlehlých koutech světa dinosauři?

Arnošt Vašíček jako první na světě natočil stopy sachamamy, gigantického hadovitého tvora z amazonské džungle. Vzrušující pátrání po dalších neznámých obludných zvířatech přivádí diváky do neprostupných pralesů čtyř kontinentů. Řada překvapivých nálezů i očitých svědectví potvrzuje, že zde žijí tajemní živočichové, připomínající nestvůry z pravěku. Snímek pro celou rodinu, přináší kromě překvapujících důkazů i množství působivých záběrů z divoké přírody.

TAJEMSTVÍ VOYNICHOVA  RUKOPISU

Voynichův rukopis je právem považován za nejtajemnější knihu světa. Toto unikátní středověké dílo je napsáno neznámým písmem, které se nepodařilo rozluštit ani nejúspěšnějším světovým kryptologům. Selhaly i pokusy s nasazením výkonného počítače. Záhadu umocňují stovky ilustrací neznámých rostlin, doposud neobjevených souhvězdí, podivných předmětů a zařízení. Není jasné, zda jde o dílo fantazie nebo zachycení nám neznámé reality

Arnošt Vašíček s pomoc expertů s různých vědních oborů přichází s originální hypotézou, která odhaluje nejen, kdo byl autorem této nejzáhadnější knihy světa, ale s pomoci výkladů fascinujících kreseb, kterými je doprovázena, se pokouší i o rozluštění jejího šokujícího obsahu. Ten, jak se ukazuje, skrývá pravděpodobně nejtajnější a nejpodivnější kapitolu naší historie.

 

Program Kina záhad:

 • 10.30 –  Na lovu příšer
 • 11.30 – Panoptikum podivností
 • 12.30 -  Mimozemšťané  
 • 13.30 – Tajemství Voynichova rukopisu
 • 14.30 -  Na lovu příšer
 • 15.30 – Panoptikum podivností
 • 16.30 – Mimozemšťané

Základní informace

 • délka 45 minut
 • max. 50 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
16. 5.–31. 5. so–ne 10.00–17.00
1. 6.–6. 9. po–ne 10.00–18.00
7. 9.–11. 10. so–ne 10.00–17.00
12. 10.–31. 3. uzavřen

Vstupné

bez průvodce

 • Dospělí 70 Kč
 • Děti do 6 let zdarma
 • Mládež do 18 let 50 Kč
 • Rodinné (2 dospělí + 1-3 děti do 15 let) 180 Kč
 • Senioři nad 65 let 50 Kč
 • Držitelé průkazu ISIC, EYCA 50 Kč
 • Průvodci ZTP/P zdarma
 • Novináři po předchozí akreditaci zdarma

Společný lístek: Výstava Tajuplný svět a Hlavní reprezentační okruh

 • Dospělí 230 Kč
 • Děti do 6 let zdarma
 • Mládež do 18 let 160 Kč
 • Rodinné (2 dospělí + 1-3 děti do 15 let) 610 Kč
 • Senioři nad 65 let 160 Kč
 • Držitelé průkazu ISIC, EYCA 160 Kč
 • Průvodci ZTP/P zdarma
 • Novináři po předchozí akreditaci zdarma

rezervace není nutná