FESTE TEATRALE a Hradozámecká noc 2019 na zámku Valtice

Pátý ročník valtické zámecké barokní slavnosti FESTE TEATRALE vyvrcholí v sobotu 31. 8. krátce po setmění v devět hodin slavnostním barokním ohňostrojem Ivana Martínka nazvaným Noční fantazie. Ohňostroj přístupný zdarma všem návštěvníkům zámku je valtickým příspěvkem k Hradozámecké noci a doprovodí ho hudba Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha.

Po celý den počínaje jedenáctou hodinou, kdy zazní z oken nad hlavní branou a na nádvoří slavnostní fanfáry, si mohou návštěvníci v různých vnitřních i venkovních prostorách užít mnoha drobných vystoupení.

Před zámkem nad zámeckými schody vystoupí Divadlo eMILLIon s produkcí na chůdách, provazochodkyně a akrobatka Kristýna Tvrdíková a v rámci herny pro děti i dospělé spatří návštěvníci unikátní myší dostihy a další dobové hry.

Na Čestném nádvoří se kromě řady dalších představí flétnistka Anna Mazáčová, kterou doprovodí na theorbu Barbora Hulcová.

Na Vnitřním nádvoří tato vystoupení doplní ukázky barokních tanců a jejich výuka v podání souboru Alla Danza Brno-Baroque, cimbálová muzika Jana Minkse a jazzový Ekström Kvartett.

Program v zámeckém divadle po vystoupení komediantů z Teatro Comico a loutnové hudby v podání Jindřicha Macka završí slavnostní představení Les amours de Ragonde aneb Každá chce milovat v podání barokního orchestru Concerto Aventino pod vedením Jakuba Kydlíčka (vstupné na toto představení je od 200,-Kč a kapacita je omezená).

Vyjma opery je vstup na všechny atrakce zdarma, akce se koná za každého počasí.

Podrobný program najdete na webové stránce anebo v letáku.