Letní kultura na valtickém zámku

Valtický zámek nabídne v letních měsících bohaté kulturní vyžití, od cimbálu po muzikály.

Po úspěšném loňském létě budou i letos pokračovat pravidelná páteční posezení u cimbálu na zámeckém dvoře, na kterých zahraje Musica Moravica Františka Macinky a Cimbálová muzika Veroniky Svačinové. Vstupné se nehradí, stejně jako na pravidelná středeční vystoupení moravského zpěváka s pseudonymem Pietro Falcone, opět na zámeckém dvoře.

Červencovou kulturu zahájí v úterý 3.7. divadelní komedie Oscara Wildea Strašidlo cantervilské na zámeckém vnitřním nádvoří. Celý druhý prázdninový týden bude ve znamení Mezinárodní letní školy staré hudby, která letos oslaví jubilejní 30. ročník a vyvrcholí Valtickou barokní nocí ve čtvrtek 12. 7.

V zámeckém divadle se bude každou středu celé léto (kromě 11. a 25.7.) hrát Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho v podání pražské barokní kapely Capela Regia a s doprovodem scénické dobové pantomimy. V pátek 20. července uvede své komediální představení divadelní soubor  Ludvíka Němce z Bystřice s názvem Postel pro anděla. Od 23. do 28. července pak bude zámecké divadlo hostit multižánrový ProART festival s tanečními, pěveckými a divadelními workshopy.

Víkend od 27. do 29. července bude zámecký dvůr patřit muzikálovým koncertům divadla Broadway a zazní tak písně z muzikálů Tři mušketýři, Angelika a Muž se železnou maskou. Na zámeckém vnitřním nádvoří pak 1. a 2. srpna vystoupí se svou talk-show Miroslav Donutil. Letní kulturní program na zámku završí barokní festival FESTE TEATRALE v sobotu 1. září, kdy zámecký areál zaplní kejklíři, chůdaři, hudebníci, tanečníci a další veselé špílce a taškařice.

V červenci a srpnu je denně otevřen Hlavní prohlídkový okruh zámku, prohlídky zákulisí barokního divadla a také tři výstavy – Kostýmy z filmu Marie Terezie na nádvoří, Poklady dávných civilizací v druhém patře zámku a Tajuplný svět v Žabím sklepě. Denně do 20:00 je také v provozu vinotéka v přízemí hlavní zámecké budovy, kde najdete certifikovaná vína VOC Valtice a všechna vinařství toho sdružení.

O veškerém kulturním dění na zámku Valtice informujeme na webových stránkách, v sekci Akce, a na facebookové stránce.