Barokní slavnosti FESTE TEATRALE na zámku Valtice

Zámek Valtice bude v sobotu 1. září hostit už 4. ročník barokních slavností FESTE TEATRALE. Festival plný zábavy pro širokou veřejnost zaplní zámecký areál od 11:00 do 23:00. Program vyvrcholí slavnostním barokním ohňostrojem ve 21:00 za zámkem a posezením s cimbálovou muzikou na vnitřním nádvoří zámku do pozdního večera.

Návštěvníky čeká bohatý program se zpěvy, tanci, workshopy, hudebními vystoupeními na dobové nástroje po celý den po celém zámeckém areálu a také slavnostní operní představení v zámeckém divadle. O spoustu drobných barokních radostí se postarají chůdaři, žongléři, provazochodkyně a myší dostihy!

Většina programu FESTE TEATRALE bude probíhat v prostorách před zámeckými schody, na čestném nádvoří u kašny, na vnitřním nádvoří a v zámecké kapli. Zapojena bude také Bylinková zahrada, zámecká vinotéka a samozřejmě barokní divadlo, kde kromě volně přístupného programu bude slavnostně uvedena opera Nové nedělňátko, anotace zde. Večerní program obstará hra s ohni v zámeckém amfiteátru ve 20:00, barokní ohňostroj za zámkem ve 21:00 a cimbálová muzika k tanci i poslechu na vnitřním nádvoří až do 23:00.

V prostorách zámeckého dvora a přilehlé Španělské konírny proběhnou od 11:00 do 18:00 ZÁMECKÉ HRÁTKY Rodinných pasů s pestrým programem pro rodiny s dětmi.

Na vnitřním nádvoří bude možnost zakoupení občerstvení a valtických vín. Vstup na všechny atrakce je zdarma, vyjma opery Nové nedělňátko v 18:00 v zámeckém divadle. Detailní program FESTE TEATRALE naleznete na webových stránkách